CEO´muz Hasan Önder´den Mesaj

Eğitimde Dijital Devrim

Çok uzak değil, daha 20 yıl öncesine kadar bilgiye ulaşmak bu kadar kolay değildi. Bilgiye ulaşmak amacıyla büyük ansiklopediler için kupon toplayan bir nesilden geliyoruz. Bilginin ne kadar zor elde edildiğinin farkında olarak büyüdüğümüzü unutmamamız gerektiğine inanıyorum. Günümüzde aklınıza gelen tüm bilgiye ve soru işaretine internet ortamında rahatlıkla ulaşabiliyor, yanıt bulabiliyorsunuz veya en azından fikir sahibi olabiliyorsunuz.

Fakat kişisel olarak tüm bilgilere bu kadar kolay ulaşılmasını bir yandan desteklesem de öte yandan tehlikeli buluyorum. Çünkü bilgiye bu şekilde ulaşmak teorik olarak size mutlaka bir şey katar ama teknik ve uzmanlık gerektiren konuları kaçırmamak gerekiyor. Dolayısıyla bu tür konularda işin uzmanlarından eğitim alınması gerekliliğinin altını çizmek istiyorum.

İşte tam da bu nedenle 2013’te kurduğumuz Daikin Akademi, her yıl biraz daha büyüyerek ve daha fazla kişiye ulaşarak ısıtma-soğutma sektöründeki uzmanlığını ve bilgisini paylaşarak çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye’deki teknik eğitimlerin ve tekniker uzmanlıklarının artırılmasının ülke ekonomisini daha da güçlendireceği inancımızla ve bu yöndeki çabamızla, tüm sektörler için örnek olmaya devam ediyoruz.

Elbette dünyadaki dijital dönüşümü takip ediyor ve her zaman bir adım önde olmak için bu değişimi kendi süreçlerimize uyguluyoruz. Yeni nesil öğrenme teknolojilerini kullanarak ve eğitim içeriklerimizi devamlı yenileyerek uzmanlığımızı geleceğe taşımaya devam edeceğiz.

Daikin Türkiye olarak 2013 yılından bu yana hem teorik hem de pratik eğitimlerimizle 26.500 kişiye ulaştık. 2020 yılına kadar 50.000 kişiye ulaşma hedefimizin önemli bir kısmını gerçekleştirmiş olduk. Ve bu yıl eğitimlerimizi çeşitlendirerek, özellikle çalışanlara yönelik eğitimlerde, kişinin ihtiyacına göre yetkinlik bazlı eğitim desteği ile revize ettik. Şirket içinde kütüphaneler açarak ve kitap günü etkinliklerimizle okuma kültürünü artırmayı hedefliyoruz.

2017 yılında Daikin Akademi olarak bayilerimize yönelik eğitimlerimizin içeriğini güncelleyerek, günlük hayatlarına daha fazla dokunabilmeyi hedefledik. Ticaretlerini daha iyiye taşımaları ve sürdürülebilir gelişimin sağlanması için kapsamlı bir eğitim programı hazırladık ve Bayi Yönetim El Kitabı ile de Daikin Akademi Yayınlarımıza başladık.

İyi çalışmalar, bol kazançlar dileriz.


Hasan ÖNDER
Daikin Türkiye CEO

Web Tasarım